Ruch naukowy, jakkolwiek z praktyką życia w odległej tylko styczności będący, pomimo to był zawsze i będzie
najskuteczniejszym jej bodźcem - Józef Rivoli, pierwszy redaktor "Przeglądu Leśniczego" (1876).

Foto miesiąca

Baza jest, a gdzie nadbudowa?

Cele

Intencją zespołu redakcyjnego jest tworzenie płaszczyzny dla bieżącej wymiany doświadczeń wynikających z praktyki a dorobkiem nauk leśnych. Staramy się to czynić poprzez dostarczanie Czytelnikowi bieżącej informacji, komentarzy, diagnoz na temat spraw z jakim borykają się ludzie zawodowo związani z leśnictwem. Prezentujemy nowinki techniczne, technologiczne, organizacyjne oraz służymy informacją o targach, giełdach, sympozjach, szkoleniach, zjazdach itp. W "Przeglądzie" pojawiają się także informacje o ważniejszych wydarzeniach, recenzje, felietony, opinie, fotoreportaże.

W pracy kierujemy się myślą przewodnią wypowiedzianą przez J. Rivolego, że "...ruch naukowy, jakkolwiek formalnie z praktyką życia w odległej tylko styczności będący, pomimo to był zawsze i będzie najskuteczniejszym jej bodźcem".

Adresaci:
"Przegląd Leśniczy" adresowany jest do leśników, drzewiarzy i myśliwych. Do pracowników LP, zakładów usług leśnych, biur urządzania lasu, parków narodowych, parków krajobrazowych, naukowców z wydziałów leśnych, studentów leśnictwa oraz nauczycieli i uczniów średnich szkół leśnych.

«Wrzesień 2018»
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
«Wrzesień 2018»
Dziś są imieniny:
Cypriana, Justyny, Łucji
Czy tryb powołania w Lasach Państwowych powinno zastąpić się umową o pracę?
Tak
Nie
Nie mam zdania